Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139854
Уникальных посетителей: 123118

Зміст окремих занять учасників

 Орієнтовний зміст окремих занять

Заняття № 1

Тема: “Презентація програми курсу”.

Мета: ознайомити учасників навчального курсу із специфікою роботи волонтерських груп профілактичного спрямування.

Тривалість заняття: 1,5 години.

 

Час

Що проводиться?

Зміст

Обладнання

30

хв.

Ознайомлення учасників із завданнями курсу

Ознайомлення учасників тренінгу з напрямами роботи груп профілактичного спрямування.

Розповідь про завдання програми:

-          сприяння розвиткові багаторівневої, міжсекторної та відтворювальної моделі “пропагування здорового способу життя серед молоді”;

-          надання молоді можливості пропагувати здоровий спосіб життя і займатися діяльністю, спрямованою на запобігання СНІДу, відмову від паління, звільнення від алкогольної та наркотичної залежності;

-          підвищення потенціалу агентів виконання, а також усього суспільства у сфері пропагування здорового способу життя серед молоді.

Ознайомлення із сферами дії програми.

Види діяльності: Ресурсний центр, друковані матеріали, тренінговий центр,  відео-, аудіо студія та інші.

Роздаткові матеріали

10 хв.

Представлення тренерів та учасників

Керівник  спочатку представляє тренерській склад, потім всіх учасників,

а також знайомить учасників з тими, хто буде допомагати під час проведення занять.

Списки учасників

15 хв.

Тренінгова вправа на знайомство “Імена”.

“Імена”: Ця гра - один з варіантів відомої вправи, коли кожний учасник по колу називає своє імя і коротко розповідає, чому його так назвали. Можна додати до цього такі варіанти:

·         Що це імя означає в перекладі;

·         Подобається воно учаснику чи ні;

·         На честь кого його так назвали;

·         Як би він хотів, щоб під час занять його називали.

Можна запропонувати кожному наступному учаснику спочатку повторити все те, що сказав попередній учасник (його сусід), а потім вже розповісти про своє імя.

 

 

5 хв.

Тренінгова вправа на знайомство

“Привітання”

“Привітання”:

За 10 сек. треба привітатися за руку з яко- мога більшою кількістю людей. Після того як час, відведений вами, закінчиться знайдіть переможця, який потиснув руку найбільшій кількості людей.

 

15 хв.

Тренінгова вправа “Дні народження”

1 частина. Тренер просить учасників, не говорячи ні слова, розділитися на групи у відповідності до сезонів року, в які вони народилися (на це дається декілька хвилин). Переконавшись у тому, що утворилося 4 групи (відповідно, зима, весна, літо, осінь) тренер просить кожну з груп, порадившись, представити оточуючим свою пору року невеличкою пантомімою. Під час підготовки учасники можуть розмовляти, під час показу – ні.

2 частина. Тренер пропонує учасникам, не вимовляючи ні слова, вишукуватись за своїми днями народження (число та місяць) в один ряд, відповідний до календаря (від 1.01. до 31.12.). Під час виконання вправи не дозволяється розмовляти, писати в повітрі або на будь-яких поверхнях цифри та числа, показувати цифри пальцями, не можна також використовувати циферблати годинників та справжні календарі.

ОБГОВОРЕННЯ: ведучий може запитати учасників, як їм вдалося зрозуміти один одного і спілкуватися без слів. На прикладі цієї вправи можна звернути увагу на те, що при бажанні люди завжди можуть домовитись, навіть якщо вони розмовляють різними мовами.

 

10 хв.+ 5 хв.

Тренінгова вправа “Фотоапарат та фотограф”

Ведучий просить учасників розбитися на пари та домовитись, хто з них буде партнер А та партнер Б. Партнер А стає “фотографом”, партнер Б – “фотоапаратом”. Завдання партнера А – водити партнера Б з заплющеними очима по кімнаті і зробити три цікавих “знімки” (для цього партн. А повинен підвести свій “фотоапарат” до того місця, яке б він хотів “сфотографувати”, зупинитись і легко натиснути партнеру Б на плече. Відчувши це, партн. Б повинен розплющити очі на 1 сек. і “сфотографувати” те, що побачив). Коли три “кадри” зроблені, партнер Б розплющує очі та “проявляє плівку”: показує та розповідає партнеру А, де були зроблені “фото” та що ”потрапило в кадр”. Після цього партнери міняються містами (той, хто був “фотографом”, стає “фотоапаратом”, і навпаки) і повторюють завдання. Важливо звернути увагу учасників на одну особливість цієї вправи: з партнером, який заплющив очі та грає роль фотоапарата, можна розмовляти. Під час проведення вправи завдання тренера уважно спостерігати за учасниками та забезпечити їм безпечність (щоб ніхто не впав).

Обговорення: у тренера є дуже великий спектр тем для обговорення після цієї вправи. Ви можете розпитати учасників, як вони себе відчували з заплющеними очима, а потім поговорити про те , чи змінилося їхнє ставлення до незрячих людей (наприклад, мало кому з учасників приходить в голову пів час вправи запитати у незрячого партнера, як йому хотілося б, щоб з ним йшли – за руку, під руку, в якому темпі і т.д.). Ця розмова може допомогти змінити своє ставлення до інвалідності, тому, що саме незрячих людей сприймають дуже часто як неповноцінних, не “таких, як ми”.

Ви можете розпочати важливу розмову про довіру (бо заплющуючи очі, ми стаємо залежними від іншої людини і маємо їй довіряти) і про те, що людям потрібно в житті для того, щоб почати довіряти комусь.

Темою для обговорення може бути і те, що всі ми різні, у кожного з нас є свій погляд на світ (саме тому всі роблять різні фотографії в одному й тому самому приміщенні), і це треба поважати.

Після цієї вправи у у вас є можливість провести 2 варіанти дискусій:

·         попросити відповідати на ваші запитання тільки тих, хто хоче висловити власну точку зору;

·         запитати кожного учасника про його враження та задати кожному яке-небудь запитання.

Плануючи дискусію, заздалегідь оцінить всі плюси та мінуси обох варіантів

Бандан

 

Всего просмотров: 1604, Уникальных: 1602
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com