Общая статистика профиля
Всего просмотров: 138427
Уникальных посетителей: 121824

Психологія, або психология

OFFLINE
Общие данные
Украина
Мой блог дитяча психологія
Мои фото - (10 последних) Все
_026
fund_1_b
detskij_psixolog_1
648f27c2239f64db9e653df565bc0d5b
children6
deti
325de16671e575
503272825852037
internet_luchshij_drug_shkolnika
b_974a77c97dd2055545e1e41ab14aba831
Мои видео - (8 последних) Все
ЖЕСТЬ! так гниют наркоманы    YouTubeyk;
«ШКОЛА» Социальная адаптация школьников
Последствия курения для обычных людей-1
Жуткие последствия курения
Дети наркоманы
Психолог Года
Кубышева Марина Андреевна
Адаптация пятиклассников, адаптация десятиклассников
О себе

 

         Психологом працюю з 1997 року, попереднім місцем роботи був ліцей-інтернат поглибленої підготовки у галузі науки.

         У своїй практичній діяльності основним девізом  вважаю постулат, яким повинні керуватися всі, хто співпрацює з дітьми – «Не зашкодь» - краще не втручайся, ні в природу, ні в душу дитини, якщо не спроможний допомогти.

         Як кожен вчитель, як кожен вихователь має особливий стиль навчання, викладання, виховання, так і кожен психолог має свій стиль роботи. Із семи основних напрямків роботи психологічної служби я вибираю три-чотири, але найбільш продуктивні і притаманні нашому навчальному закладу. Коли іде робота індивідуально її не видно, але якщо за рік, ти виведеш із стану   «невагомості», стану фрустрації 2-5 учнів, допоможеш одній дитині позбутися шкідливої звички, то вже можна говорити про роботу, про необхідність даної роботи.

         На початку року я розпочала обладнання окремого кабінету психології, що дає змогу проводити індивідуальну роботу з учнями, вчителями, батьками. Крім того, спрямовую свої зусилля на створення кімнати психологічного розвантаження. З цією метою розпочала підбір методичних матеріалів для зняття стресу, подолання депресивного стану, для створення психологічного комфорту використовую ряд дидактичних добірок, аудіо- та відео матеріали релаксичного плану, працюю над естетичним оформленням кабінету.

        Мною зібрана і поповнена велика бібліотека психологічної і методичної літератури, класифіковано у папки матеріали психо-діагностичної, профілактичної та просвітницької роботи, створено папки, де вміщено матеріали як для вчителів-предметників, так і для класних керівників та класоводів, що дає змогу надавати індивідуальні консультації, рекомендації, сприяє поглибленню та використанню вчителями знань з практичної психології. Слідкую за новинками в психологічній пресі і намагаюсь поділитись ними із колегами з метою впровадження інновацій в навчально-виховному процесі.

          Систематично поновлюю матеріали стенду «Психолог радить» для вчителів, де містяться поради щодо саморегулювання емоційного стану вчителя.

             Проводжу профорієнтаційну роботу із використанням матеріалів районного центру зайнятості населення, поновлюю  матеріали стенду «Вибираємо професію» проспектами про необхідність професій, місце здобування профосвіти.

          На виховних годинах, уроках ОБЖ проводжу профорієнтаційні бесіди, тестування, за результатами яких діти мають можливість визначити власні нахили та здібності до певної професії, розмірковують про доцільність даного вибору, мають більшу змогу осмислено, з урахуванням факторів «хочу», «можу», «потрібно» підійти до вибору професії, усвідомленого вибору життєвої дороги, сумісності професії та життя.

         Консультації такого ж типу надаю і батькам учнів (9,11 класи).

        Крім того, веду індивідуальні консультування батьків, беру участь у батьківських зборах, де конкретно ведеться мова про індивідуальні особливості учнів, вікові характеристики, вплив соціуму на формування особистості,  власного «Я».

         З метою превентивного виховання створила і використовую в своїй роботі добірку матеріалів про шкідливі звички,  пропаганду здорового способу життя, підручники Фонду Сороса, виготовила стенд «Скажемо палінню прощавай!».

          Разом із старшокласниками підібрала матеріали та надрукувала брошуру «Що потрібно знати підлітку про тиск з боку ровесників» і на виховних годинах планую провести обговорення матеріалів брошури, з перспективою подальшого розширення її змісту.

         Одним із видів роботи психолога є бінарні уроки – психологія + біологія, психологія + ОБЖ, психологія + курс «Людина і суспільство», психологія + хімія, де розглядаються теми діяльності ВНС, біоритмів, проблем правильного способу життя, індивідуальних та особистісних відмінностей, зв'язок з навколишнім світом.

        На виховних годинах по класах впроваджую програму «Пізнай себе», яка має на меті ознайомлення учнів з азами науки «Психологія», пробудження інтересу школярів до самих себе, до своєї особистості.

       На сучасному етапі розкріпачення моральних засад виникає потреба у проведенні виховної роботи  по правильному формуванню усвідомлення в собі жіночих та чоловічих рис. З цією метою я, як психолог, веду дослідницьку роботу з проблем стосунків між хлопцями та дівчатами, вивчаю рольові особливості в залежності від статі.

    Встановлення дружніх стосунків між хлопцями та дівчатами, правильні відносини при появі перших почуттів (закоханість, кохання та розчарування) – ось кінцева мета даного напрямку роботи.

         Надзвичайно важливим у роботі  психолога я вважаю формування рівня самооцінки учнів, консультування учнів з різних питань життя та навчання, де можна виявити проблеми наших дітей, разом віднайти шляхи у подоланні життєвих труднощів.

   Велику увагу приділяю проблемі адаптації першокласників, п’ятикласників та восьмикласників. З цією метою проводжу вивчення індивідуальних особливостей першокласників (ліворукість, особливості пам’яті, мислення…), п’ятикласників (робота із зміненим вчительським складом), восьмикласників (соціометричні дослідження).

      Невід’ємною частиною роботи психолога вважаю участь у підготовці та проведенні семінарів практична психологія для психологів. На районному методоб’єднанні практичних психологів постійно виступаю із доповідями, проводжу ділові ігри, допомагаю молодим колегам матеріалами власного досвіду.

          Беру участь у проведенні педрад, роботі шкільних методоб’єднань класних керівників, вчителів початкових класів.

         Кожен учень відчуває потребу бути собою, щоб його бачили, його поважали, з ним рахувались. Вчителі розділяють цю позицію учнів, але бажають зі свого боку, щоб учні більш серйозно, усвідомлено підходили до навчання, відвідання уроків, спілкування як із ровесниками, так і з вчителями.            

На запит адміністрації проводжу різноманітні анкетування, серед яких  «Вивчення мотивів навчальної діяльності», «Вивчення рівня спілкування учитель – учень», що дають змогу визначити сучасний етап співпраці вчителя і учня, мотивів їхньої діяльності.

        

Готуючись до атестації я дійшла висновку, що практична психологія має практичне значення як у шкільному середовищі, так і у повсякденному житті пересічної людини. А для себе, як для психолога, я побачила перспективи власної роботи і шляхи подолання стереотипів бачення психолога в школі.

 

Что нового - (0 записей)
Записи отсутствуют.

Добавлять запись могут только зарегистрированные пользователи.
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com