Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139747
Уникальных посетителей: 123019

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ

 ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ

 

1.     Чому Труша заговорила?

2.     Чи добре, коли в твоїй присутності курять?

3.     Як потрібно ставитись до куріння в громадських місцях?

4.     Чи має право «Труша»(людина) на чисте повітря?

 

Додаток 10

Деякі міфи і факти пов'язані з алкоголем.

Давайте розглянемо, що ж є міфом, а що є фактом. Я зачитую, а ви будете відповідати.

“Якщо жінка годує дитину і вживає алкоголь, то дитина автоматично вживає алкоголь”

- Це факт.

 «Жінки п’яніють швидше ніж чоловіки»

- Це факт.

“Алкоголь сприяє повноті” (алкоголь підвищує апетит і внаслідок цього відбувається черезмірне вживання їжі ).

-                           Це факт.

“Помірне вживання алкоголю під час вагітності не шкідливе”

- Це міф.

“Тяжке пияцтво сприяє більшому ризику захворіти раком”

- Це факт.

“Підліток не може стати алкоголіком”

-                           Це міф.

“У родині де хтось пиячить підвищується імовірність стати алкоголіком”

- Це факт.

“Здебільше алкоголіки це вуличні волоцюги”

-        Це міф.

 Далі обговорюється роль алкоголю у суспільстві.

Майже усі дорослі хоча б один раз в житті сильно напивалися і потім дуже сильно жалкували про це. Той, хто часто і багато п’є наносить власному організму шкоду і коїть масу неприємностей своїм близьким та друзям.

В побутовій мові під алкоголем зазвичай розуміють напій, що містить розчинений спирт. Але потрібно зазначити, що чистий спирт є небезпечною отрутою не лише для особистості, а й для всього суспільства.

Розглянемо медичний, психологічний та соціальний аспекти цієї проблеми.

 

                            Психологічний аспект.

Чотири стадії вживання алкоголю:

1.Експерементальна – на цій стадії людина просто пробує алкоголь для того, щоб відчути свої певні відчуття або переживання, щоб відчути, що це за рідина.

2.Помірне вживання – людина може випивати певну кількість алкогольної рідини і при цьому контролювати свої дії.

3.Призвичаювання – людина вже не може помірно вживати алкоголь, коли уже не може контролювати себе, вона починає звикати до алкоголю.

Запитання та відповіді:

Ви сказали, що при помірному вживанні вона контролює себе, а чому вона раптом перестає себе контролювати?

Відповідь: Кожна людина є особистістю, тому одна людина може весь час помірно вживати алкоголь і контролювати себе, а інша не може контролювати себе і тоді помірне вживання переходить в стадію призвичаювання.

4.Хімічна залежність – уже на цій стадії людину можна назвати алкоголіком.

Алкоголік – людина, яка в результаті тривалого зловживання алкоголем набуває фізичної та психічної залежностей.

 

 Існує інше більш оригінальне визначення.

Алкоголік – це людина, в житті якої алкоголь створює проблеми і людина замість вирішення цих проблем вживає алкоголь надалі.       

І так ми розглянули з вами психічний аспект.

Медичний аспект.

Навіть якщо людина помірно вживає алкоголь, то у неї можуть бути певного роду розлади. Наприклад, людина стає агресивною, в неї виникає не раціональна поведінка, вона втрачає на певний час свідомість, виникає депресія, нервозність. Також можуть бути часто простудні захворювання, цироз печінки, кровотечі, виразка шлунку, тремтіння кінцівок рук, погіршення тактильних відчуттів, болі в стопах і  віднімаються пальці на ногах. Можлива серйозна втрата пам¢яті, передчасна старість, послаблення серцевих м¢язів, авітаміноз, у чоловіків понижуються сексуальні потенції, а у жінок ­– ризик розвитку хворих дітей.

 

Соціальний аспект.

Зловживання алкоголем може призвести до згубних наслідків для суспільства. Це важкий тягар для суспільства в результаті якого виникають: негативний вплив на стан економіки, втрата творчого потенціалу, загибель людей від аварій під час водіння автомобіля в нетверезому стані, підвищення дитячої злочинності, виникає також проблема зруйнованих сімей. Потрібно ще зазначити, що 90% всіх згвалтувань, побутових вбивств, тілесних ушкоджень відбувається під дією алкоголю.

Більшість людей люблять іноді пропустити чарку з друзями за обідом чи у пивній, усі ми любимо зустрічати Новий рік з шампанським і необхідно зазначити, що багато людей кажуть що знають міру, але одним необхідно одну, дві чарки, щоб відчути певні відчуття та переживання, які він хоче, а іншим для цього потрібно випити набагато більше. Свій вільний час можна проводити весело і цікаво і без алкоголю, тому що алкоголь нікого ще не зробив добрим, привабливим, красивим.

 

Запитання: Скільки часу проходить від призвичаювання до хімічної залежності?

Відповідь: Індивідуально. Одна людина спробувала алкоголь на стадії експерименту і їй не сподобалось і вона не вживає ні помірно, не призвичаюється і тим самим у неї немає хімічної залежності. З іншою людиною може бути інакше. Тобто все залежить від людини особисто. Період набуття залежності може тривати від 6 міс. до 20 років. Тобто ніхто не знає чи буде залежність і коли вона буде.

 

Запитання: Від чого залежить більша залежність: від Бренді-Коли виробництва “Оболонь” чи від горілки “Пшенична”?

Відповідь: Я не можу точно відповісти. На мою думку, все залежить від кількості випитого. Скоріше за всього від Бренді-Коли.

Додаток 11.

Приклад з художньої класичної літератури про тютюнопаління

 Розповідь Л. Толстого про те, як він спробував

 «Запах тютюну був приємний, але в роті було гірко. Подих був важким, однак скриплячи серцем я досить довго всмоктував у себе дим. Пробував пускати кільця і затягуватися. Незабаром кімната наповнилася блакитнуватого кольору димом. Трубка почала хрипіти, тютюн що горить підстрибував, а в роті, я відчув гіркоту й у голові маленьке крутіння. Я вже хотів перестати і тільки подивитися з трубкою в дзеркало, як захитався на ногах. Кімната пішла навкруги і подивившись у дзеркало я побачив, що обличчя моє бліде, як полотнина. Ледь я устиг упасти на диван, як відчув таку нудоту, таку слабість, що вирішив для себе, що трубка для мене смертельна. Мені здалося, що я вмираю. Я злякався і хотів покликати людей на допомогу... Однак страх пройшов... я зрозумів, у чому справа».  

Всего просмотров: 1169, Уникальных: 1166
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com