Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139518
Уникальных посетителей: 122808

Що таке довіра

 Заняття № 2

Тема: “Що таке довіра?”.

Мета: формування довірливих стосунків між учасниками

Тривалість заняття: 1,5 години.

 

Час

Що проводиться?

Зміст

Обладнання

10 хв.

Тренінгова вправа “Коло довіри”

Стоячи в колі учасники тримають напівзігнуті руки у ліктях, кисті – тильним боком до себе, пальці розтопирені, але не напружені. Учасника, який стоїть в центрі, потрібно передавати один одному (необовязково по колу, як це було в попередній вправі).

 

15 хв.

Тренінгова вправа “Довірлива передача” (10х)

Обговорення (5х)

Вправа виконується в групі не більше 12 учасників (якщо загальна кількість учасників більша, їх можна розділити на декілька маленьких груп). Всі учасники стають в коло, а один в центр кола. ДУЖЕ ВАЖЛИВО, щоб у тих, хто стоїть у колі, одна нога була виставлена в упор так, щоб людина могла трішечки пружинити (для стійкості). У людини, яка стоїть в центрі кола (по черзі всі учасники спробують себе в цій ролі) ноги повинні бути разом, руки схрещенні на грудях, очі заплющенні (за бажанням). Всі учасники кладуть руки на стоячого в центрі. Після того, як стоячий в центрі учасник отримає ствердну відповідь на питання: “Чи всі готові?” – він розслабляється та вільно падає на чиїсь руки, і група плавно передає його по колу.  Учаснику, який стоїть в центрі варто памятати те, що його ноги повинні бути весь час разом і він не має права робити крок, а також згинатися.

Примітка для ведучого! Будь ласка, зверніть увагу на дотримання правил техніки безпеки в “блоці довіри”. Неуважність, необережність, нечітко пояснені правила можуть призвести до серйозних травмувань учасників (як фізичних так і моральних).

 

15 хв.

Обговорення “Що таке довіра?”

Пропонуються наступні теми для обговорення:

  • для чого потрібна довіра;
  • як довіра впливає на стосунки людей;
  • позитивні та негативні наслідки довірливої поведінки людей (особистий досвід учасників)

Фліпчарт, маркери

20 хв.

Тренінгова вправа “Довірливе падіння”(15)

Обговорення (5)

Ця вправа завершує блок вправ на довіру. Для виконання потрібне стійке підвищення (стіл, підвіконня, сцена і т.п.), яке знаходиться на рівні ліктів учасників. У цій вправі особливо важливі правила безпеки: ноги учасників в упорі, так щоб вони могли пружинити; зігнуті в ліктях руки поставлені перед собою, долонями вверх, пальці разом, руки не напружені. Можна попросити всіх учасників перед виконанням вправи стати в це положення. Якщо на руках є крупні перстні, браслети, годинники, бажано на час проведення вправи їх зняти. Вся група повинна стати біля підвищення в дві шеренги обличчям один до одного так, щоб витягнуті руки чергувалися: 1 рука з одного боку, друга з іншого і т.д. Один учасник (в його ролі також побувають всі) стає на підвищення обличчям або спиною до групи, ноги разом, руки схрещенні на грудях. Після того як група ствердно відповість на питання: “Чи всі готові?” - цей учасник повинен впасти на руки. Важливо, щоб ті, хто стоїть внизу, перед падінням трішечки відхилили корпус назад, щоб не заважали голови.  Ця конструкція може витримати дуже велику вагу, так як вона розподіляється між всіма учасниками, але зовсім не пристосована для “сідання”, тому дуже важливо, щоб падаючий саме падав, а не сідав. Можна запропонувати йому уявити, що від його затилку та до пяток натягнута струна, і він не може зігнутися. Крім того, падаючому потрібно в буквальному значенні тримати себе в руках, щоб не вдарити тих, хто ловить його.

Якщо учасник боїться падати (що цілком природно і ні в якому разі не повинно бути осудженим учасниками), можна запропонувати йому ще один варіант цієї вправи: він стає на підвищення у вихідну позицію, а вся група простягає до нього руки. Запропонуйте подивитися на руки падаючому, а після цього як би спиратись на них, а вся група буде повільно опускати його.     

 

Стіл

15 хв.

Підбиття підсумків заняття

Після цих трьох вправ можна провести розмову про довіру. Учасники можуть поділитися своїми відчуттями від того, яка вправа їм сподобалась більше і чому; що вони відчували під час виконання кожної вправи і т.д. Поговорити також можна про відчуття відповідальності за інших. Запропонуйте розповісти про свої відчуття тим учасникам, які ловили падаючого. Можна почати розмову про страх. Чи часто хлопці та дівчата в житті бояться чогось? Чи часто переборюють страх? Можна обговорити цитату: “Сміливий не той, хто нічого не боїться, а той, хто боїться, але переборює свій страх.

Фліпчарт, маркери

 

Всего просмотров: 3207, Уникальных: 3161
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com