Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139705
Уникальных посетителей: 122980

Підготовка волонтерів до організації діяльності

  

ІІ. Навчальна програма підготовки волонтерів до організації діяльності Центру інформаційної допомоги “Партнер”.

 

Вставити

Пояснювальна записка.

 

Стан духовного та фізичного здоров`я молоді адекватно відбиває сьогоднішні реалії духовної та економічної сфери українського суспільства і визначає подальші перспективи його розвитку. Впровадження здорового способу життя серед населення України полягає у злитті розрізнених елементів наявного досвіду у загальнодержавну модель. Нині виникає потреба відійти від застарілих стереотипів мислення щодо збереження власного здоров`я та здоров`я нації.

З досвіду доведено, що саме волонтери є важливим потенціалом у данному напрямі.

Програма розрахована на молодь віком 14-20 років, яка володіє комунікативними навичками, розуміє проблеми оточуючих, має бажання безкорисно допомогти одноліткам. Це є одна з програм комплексного проекту  «Організація профілактичної роботи за методикою «Рівний – рівному».

Центр інформаційної допомоги «Партнер» - це соціальна структура, яка об`єднує групу молоді, що займається профілактичною діяльністю серед молоді за методикою «рівний-рівному», має навички лекційно-тренінгової роботи та володіє необхідними методичними матеріалами.

Мета програми – підготовити волонтерів до роботи з дітьми та молоддю з метою формування їхнього здорового способу життя.

Основні завдання програми:

1.      Довести актуальність  проблеми формування здорового способу життя молоді за методикою «рівний-рівному» .

2.      Висвітлити сучасні напрями соціально-профілактичного досвіду такої роботи в Україні та світі.

3.      Надати теоретичні та технологічні знання щодо організації соціальної діяльності з метою профілактики наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму у молодіжному середовищі.

4.      Удосконалити знання та навички «партнерів» щодо вирішення особистих проблем поведінки у кризових ситуаціях.

5.      Розробити інформаційно-профілактичні матеріали для застосування у профілактичній діяльності.

6.      Формувати навички лекційно-тренінгової роботи у навчальних закладах загалом.

7.      Організація та проведення профілактичної зустрічі, виступу зокрема.

 

Обсяг програми 28 годин. У навчально-тематичному плані лекції про особливості адиктивної поведінки молодої людини; наркоманію, алкоголізм, тютюнопаління, як прояв девіації особистості; тренінг «Діємо разом».

Розбудова державної політики охорони здоров`я безумовно, сприятиме вирішенню багатьох проблем у молодіжному середовищі. Зокрема розширення мережі діяльності Центрів інформаційної допомоги «Партнер» підвищить можливості громади та громадських організацій України у реалізації державної молодіжної політики і пізніше рівень підростаючого покоління вцілому.

 

ІІІ. Навчально-тематичний план

 

Тематика занять

Загальна кількість годин

Лекції

Семінар

Тренінг

1

2

3

4

5

6

1.

Адиктивна поведінка особистості як форма соціальної дезадаптації.

2

2

-

-

2.

 

Наркоманія як прояв девіації особистості

2

2

-

-

3.

Алкоголізм як негативне явище соціального середовища

4

2

-

2

4.

Тютюнопаління: причини і наслідки у молодіжному середовищі

4

2

-

2

5.

Тренінг “Діємо разом”

16

-

-

-

-

Вступ: Досвід соціально-педагогічної діяльності ССМ щодо профілактики адиктивної поведінки дітей та підлітків

2

-

-

2

-

Методика “рівний-рівному”: Історія виникнення, принципи і стратегії розвитку. Підтримка волонтерів, що працюють за методикою “рівний-рівному”

2

-

-

2

-

Роль інформаційних матеріалів у профілактичній роботі

2

-

-

2

-

Специфіка проведення тренінгових занять. Методичні розробки та тренінгові пакети їх зміст та використання.

 

2

-

-

2

-

Особливості підготовки до виступу. Самопрезентація. Техніки зняття напруження.

2

-

-

2

-

Технології організації та проведення профілактичних зустрічей

4

-

-

4

 

Разом

26

8

-

18

 

Тематика занять

Зміст

1

2

3

1.

Адиктивна поведінка особистості як форма соціальної дезадаптації

Особливості адиктивної поведінки особистості. Визначення та розкриття змісту основних понять: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія, тютюнопаління. Психотропні речовини та їхні аналоги. Характеристика синдрому залежності. Шляхи розвитку у підлітка адиктивної поведінки.

2.

 

Наркоманія як прояв девіації особистості

Проблема наркоманії. Класифікація і типи наркотиків. Групи наркотичних речовин. Стадії формування наркотичної залежності. Особливості підліткової наркоманії. Рівні залучення підлітків до вживання наркотичних речовин.

3.

Алкоголізм як негативне явище соціального середовища

Проблема алкоголізму. Особливості дитячого алкоголізму. Причини і наслідки розповсюдження алкоголізму у молодіжному середовищі. Рівні залучення індивіда до вживання спиртних напоїв. Мотиви такої поведінки. Особливості та структура соціально-педагогічної діяльності з дітьми та молоддю, що схильна до вживання алкоголю.

-

Тренінгове заняття

Основні шляхи та методики негативного впливу алкоголю на особистість та молодіжне середовище вцілому. Вправа “Моя асоціація зі словом “Алкоголь”. Деякі міфи та факти пов`язані з алкоголем. Вправа “Торт на вечірці”. Досвід Марлата. Гра “Випивка перед дискотекою”.

4.

Тютюнопаління: причини і наслідки у молодіжному середовищі

Тютюнопаління як проблема. Причини, за якими діти та молодь починають курити. Шкідливі наслідки: медичні та психологічні аспекти. Шляхи відмови від цієї шкідливої звички. Технологія соціально-педагогічної діяльності щодо запобігання тютюнопалінню.

-

Тренінгове заняття

Технологія подолання негативного впливу тютюну на особистість дитини чи молодої людини. Вправа “Досвід куріння”. Приклади негативного досвіду куріння з класичної художньої літератури. Дискусія “Привабливі та негативні риси куріння”. Рольова гра “Профілактика”. Тренінгова вправа “Антиреклама паління”

5.

Тренінг “Діємо разом”

 

-

Вступ: Досвід соціально-педагогічної діяльності ССМ щодо профілактики адиктивної поведінки дітей та підлітків

Тренінгові вправи на знайомство та активізацію дій. Представлення тренерів та програми тренінгу. Досвід роботи ССМ у напрямі профілактики.

-

Методика “рівний-рівному”: Історія виникнення, принципи і стратегії розвитку. Підтримка волонтерів, що працюють за методикою “рівний-рівному”

Активізуюча вправа “Замок”. Напрями використання методики “рівний-рівному” для формування серед молоді образу здорового способу життя.

-

Роль інформаційних матеріалів у профілактичній роботі

Тренінгова вправа “Очікування”. Перегляд та обговорення профілактичного відеофільму. Ознайомлення з інформаційними матеріалами.

-

Специфіка проведення тренінгових занять. Методичні розробки та тренінгові пакети, їх зміст та використання.

 

Активізуюча вправа “Змія”. “Криголами “та “мозкові штурми”. Дискусії в групах. Обговорення великою групою, малою групою. Психодрама. Рольова гра. Апробація різних технік.

-

Особливості підготовки до виступу. Самопрезентація. Техніки зняття напруження.

Як підготуватися до виступу, як себе представити. Встановлення контакту з групою. Практичні заняття: “логопедичні вправи”, “виступи на теми казок” (робота в групах). Обговорення питання “Як зняти напруження під час виступу”. Вправи на зняття напруги.

Як підготувати нотатки до виступу. Як зацікавити аудиторію. Особливості спілкування з групами ризику.

-

Технології організації та проведення профілактичних зустрічей

Тренінгова вправа “Айсберг”. Технічні аспекти виступу. Ігри “Дзеркало”, “Замри”. Підготовка та презентація, обговорення профілактичних виступів (зустрічей) на теми: наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління.

 

Всего просмотров: 2351, Уникальных: 2326
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com