Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139841
Уникальных посетителей: 123107

Конфлікт. Шляхи його подолання

 Заняття № 4

Тема: “Конфлікт. Шляхи його подолання”.

Мета: оволодіння навичками виходу з конфліктних ситуацій

Тривалість заняття: 1,5 години.

 

Час

Що проводиться?

Зміст

Обладнання

15 хв.

Тренінгова вправа “Аркуш”(5)

Обговорення (10)

Тренер просить учасників розділитися на пари. Кожній парі дається аркуш паперу. Завдання кожного з учасників вирішити для себе, що це не аркуш паперу, а щось дуже для нього важливе, просто життєво необхідне (наприклад, для однієї людини у парі це може бути рецепт на ліки для тяжко хворого друга, а для другого цей же аркуш – квиток на потяг для поїздки додому, де він не був вже 2 роки і т.д.).  Після цього учасників просять, одночасно тримаючись за аркуш з різних сторін, протягом 5 хв. умовляти свого партнера віддати цей “аркуш” йому. По закінченню 5 хв. тренер просить по одному з пари розповісти, чим був цей аркуш для кожного з них, хто з партнерів виграв, а хто програв.

Не дивлячись на те, що люди, зясувавши існуючі між ними незгоди, ведуть себе абсолютно по-різному, існує всього три моделі поведінки людини в конфлікті:

1.АГРЕСИВНА (ворожа та саморуйнуюча). Формула:  “Я виграю ти програєш! ”. При цій моделі поведінки люди, захищаючи свої права,  забувають про права інших. Така поведінка тільки ускладнює конфлікт, тому що за допомогою “ляпання дверима” вирішується лише поверхова проблема.

2.Пасивна. (придушуюча, заперечуюча себе поведінка). Формула: ”Я програю – ти виграєш!”. Деякі люди саме так намагаються уникнути вирішення проблем, що виникли. Постійно жертвуючи власними інтересами заради власного спокою, такі люди заганяють свої незгоди в глибину себе, і в решті-решт всі їхні проблеми залишаються невирішеними.

3.Конструктивна. Формула: “Я виграю – ти виграєш!”. Саме така поведінка в конфлікті приводить до досягнення цілей, підвищує впевненість співрозмовника в собі та дозволяє зберегти стосунки відкритими.

 

Аркуш А4

30

хв.

Обговорення учасниками “Що таке конфлікт та причини його виникнення”

 Пропонуються наступні теми для обговорення:

·         як часто я потрапляю в конфліктні ситуації;

·         як часто я провокую конфліктні ситуації;

·         причини виникнення конфліктів;

Фліпчарт, маркери

15 хв.

Тренінгова вправа “Ілюстрація двох моделей поведінки”

Тренер просить учасників розділитися на невеликі групи та після п’ятихвилинної підготовки, показати короткі сценки, які ілюструють ту чи іншу модель поведінки в конфлікті, а інші учасники повинні відгадати, яку саме модель вони ілюструють.

 

20 хв.

Тренінгова вправа “Хірурги”

Ведучий розділяє учасників на невеличкі групи і говорить, що кожна з них – незалежний хірургічний консиліум. За дверима кімнати знаходяться 7 пацієнтів, які по життєвим показникам потребують термінової пересадки серця. Лікарям прийдеться вирішувати, кому з них вони зроблять операцію. При цьому донорське серце лише одне, і той, кому його пересадять, залишиться жити, а останні 6 в найближчий час загинуть. Рішення в групі приймається більшістю голосів.

Список пацієнтів:

·         Жінка, 33 роки, дуже відомий дитячий нейрохірург;

·         Дівчинка, 12 років, подає великі надії та дуже талановита скрипачка;

·         Чоловік, 42роки, двоє дітей (2 та 4 роки), дружини та родичів не має.

·         Дівчина, 19 років, вагітна, сирота, чоловіка немає (приймаємо за умову, що вразі порятунку цього пацієнта і мати і дитина залишаться жити);

·         Чоловік, 57 років, відомий священик, який допомагає багатьом прийти до віри;

·         Дівчина, 17 років, працює офіціанткою і на свою зарплатню утримує обох батьків – інвалідів;

·         Чоловік, 33 роки, успішно наближується до відкриття ліків від СНІДу (в разі вибору цього пацієнта ми приймаємо за умову те, що ніяких паперів та матеріалів з розробками та ідеями після цього вченого не залишиться. Крім того, він тільки наближається до відкриття, але гарантії, що дослід буде успішним немає)

Ця вправа прекрасна ілюстрація розмови про внутрішні конфлікти, які часто є найскладнішими для людини, і з яких найскладніше вийти.

Після вправи можна обговорити відчуття учасників, які прийняли рішення більшістю (чому саме цього пацієнта вони обрали і скільки часу на це знадобилося?), і відчуття тих учасників, які не погодились з більшістю (чому саме ви непогодились, що ви відчували і кого на вашу думку треба було б оперувати?).

 

10 хв.

Підбиття підсумків заняття

Після цих трьох вправ варто провести розмову  з учасниками. Вони можуть поділитися своїми відчуттями від того, яка вправа їм сподобалась більше і чому, що вони відчували під час виконання кожної вправи і т.д.

 

 

Всего просмотров: 1672, Уникальных: 1670
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com