Общая статистика профиля
Всего просмотров: 139520
Уникальных посетителей: 122810

А що ви можете сказати про «легкі» наркотики?

Запитання. А що ви можете сказати про «легкі»  наркотики?

Так звані «легкі» наркотики не спричиняють фізичної залежності, а деякі з них у суспільстві вва­жаються за цілком безневинні продукти. Ось скажімо, плитка шоколаду, чашка кави чи міцного чаю, сигарети, які не викликають у нас занепо­коєння, а, між тим, містять у собі кофеїн, нікотин, хімічні сполуки, які здатні спричинити певну під залежність, переважно психологічну.

Хоча, офіційно «легкими» наркотиками визнано лише коноплю (або ж маріхуану) і кокаїн.

Запитання. А що таке кокаїн, як його виготов­ляють?

Кокаїн виготовляють із листя дерева кока, яке рос­те в Латинській Америці. Ще в древні часи листя цієї рослини поряд з тютюном використовувалось індійськими шаманами, як перша «кока-кола».

Ведуча. Немає більше запитань до професора? Дя­куємо вам, пане професоре!

А зараз ми поговоримо про негативне значення наркотичних речовин для здоров'я людини. Слово надається лікарю-наркологу.

Лікар-нарколог. Отже, що ж таке наркоманія?

 «Наркотікос» давньогрецькою означає «неру­хомість», «безпам'ятство».

Ліки-наркотики приписують важкохворим, щоб полегшити їх страждання, аби не відчувати болю. Але ці ліки небезпечні — організм швидко звикає до них і починає вимагати нових доз. Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкідливе для ор­ганізму, навіть веде до смерті.

Запитання. Чому ж вони вживають наркотики?

Можливо, підлітки стають жертвами друзів-негідників, які їх штовхають до цього, примушують. Наркотики дуже дорого коштують, на них нажива­ються наркобізнесмени, які спеціально направляють до компаній неповнолітніх своїх «представників»,

аби вони заразили їх хворобою і забезпечили збут наркотиків. Вони обіцяють, погрожують, заманюють, прикидаються звичайними хлопцями і дівчатами. Наркотик вбиває найсильніших людей.

Запитання. А що робити, наприклад, якщо тебе до цього примусово залучили?

Якщо з вами трапилася ця біда, то сьогодні ж, доки ще збереглося хоч трошки розуму і сил, відмовтеся від наступної дози, чого б вам це не коштувало, навіть великих зусиль, бо завтра наркотик повністю насяде на. вас! Останньої дози не буває. Остання доза, як і перша, — загибель. Тому, пам'ятайте: коли вам хтось пропонує наркотик, то він за це щось одержує. А ви ризикуєте життям заради чийогось прибутку. Хлопці, як лицарі, мали б оберігати дівчат. На дівчат наркоти­ки діють ще сильніше, ніж на хлопців, — вилікувати їх майже неможливо.

Запитання. А якби я став наркоманом, що б зі мною відбувалося?

Це в основному такі ознаки:

1. Запалення повік і носа, розширені або звужені зіниці.

  1. Відхилення   в   поведінці:   заторможеність  або надмірна збудженість.
  2. Апетит   надмірно   завищений   або   відсутній, втрата ваги.
  1. Вічний страх або агресивність.
  2. Неприємний запах від тіла, із рота.
  3. Проблеми із шлунком, поноси, нудота; шкіра стає зморщеною.
  4. Виразки на місці ін'єкцій.

8.  Руйнується уява про моральні цінності.
Запитання. А які є види наркоманії?

Вам, можливо, відомо, що із соку маку виготовля­ють морфій. Героїн — це є опійна наркоманія (як один із видів), яка розвивається дуже швидко. Морфіністи через невеликий проміжок часу втрача­ють вагу, старіють, в них розвивається захворюван­ня печінки і нирок. Існує ще наркоманія, пов'язана із вживанням препаратів коноплі. У таких хворих поси­люється апатія, тобто байдужість до всього оточую­чого світу, на передній план виступає психічна за­лежність, людина робить неусвідомлені вчинки.

Однією з найдавніших є кокаїнова наркоманія. У кокаїністів досить часто бувають галюцинації, пере­оцінення власних можливостей, відсутність апетиту, безсоння.

Запитання. А чи страшна наркоманія якимось іншими хворобами?

Наркоманія особливо страшна такою жахливою хворобою, як СНІД, так як наркомани не дотримуються правил особистої гігієни, часто користуються нестерильними шприцами та ін.

Запитання. А чи правда, що наркоманам роблять операцію на мозку?

Так! В даний час уже відомі такі наркотичні засоби, які викликають залежність з першого разу і уникнути їх можна тільки через операцію, під час якої усувають ту частину кори головного мозку, де зафіксована інформація про прийом наркотичних речовин.

Запитання. Чому ж так швидко поширюється нар­команія, якщо вона несе такі великі страждання?

Вживши наркотик навіть за примусових обставин, наркоман відчуває таке полегшення, як голодний, з'ївши шматок хліба.

Але за цю мить «блаженства» він присуджує себе до ранньої мученицької смерті. Кожній молодій лю­дині треба запам'ятати, що наркоманія — не життєва насолода, не приємне проведення часу в компанії, а хвороба — невиліковна, страшна, весь жах якої в то­му і полягає, що спочатку вона здається нестрашною. Адже людина, заразившись чумою, теж нічого не відчуває.

 

Ведуча. Дякуємо, пане лікарю! Отже, ми з вами почули, якими є наслідки наркоманії для організму людини. А тепер давайте поговоримо про суспільні, соціальні наслідки вживання наркотиків. Слово на­дається психологу.

Всего просмотров: 1549, Уникальных: 1548
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com