Общая статистика профиля
Всего просмотров: 138782
Уникальных посетителей: 122136

Розвиток лідерських якостей

 Заняття № 3

Тема: “Розвиток лідерських якостей”.

Мета: формування лідерських навичок  учасників навчального курсу

Тривалість заняття: 1,5 години.

 

Час

Що проводиться?

Зміст

Обладнання

15 хв.

Тренінгова вправа “Вишукатись  за зростом” (10)

Обговорення (5)

Для виконання цієї вправи вам будуть потрібні повязки на очі кожного учасника. Після того як всій групі завяжуть очі, ведучий пояснює завдання: вся група повинна вишукуватись в одну шеренгу  по росту. При цьому нікому не можна розмовляти. Обговорення: ця вправа дає можливість провести дискусію щодо лідерства та про уміння слідувати за лідером (включаючи теми: хто взагалі такий “Лідер”; якими якостями він повинен володіти; чи завжди в будь-якій ситуації знаходиться лідер і для чого він потрібен тощо ).

Повзки

30 хв.

Обговорення “Хто такий лідер?”

Пропонуються наступні питання для обговорення:

  • для чого потрібні лідери;
  • якими якостями повинен володіти лідер;
  • хто може стати лідером.

 

15 хв.

Тренінгова вправа “Мотузка”

Якщо  вперше читаєте про цю вправу, то краще її не проводити.

Проведення “Мотузки” вимагає від ведучого певної підготовки та досвіду. Якщо ви не володієте цією грою ви можете, по-перше, замість позитивного результату отримати негативний, а по-друге, учасники можуть травмуватися.

Завдання: між групою та ведучим натягнута мотузка на рівні трохи нижче поясу самого високого учасника. Завдання групи: перебратися на той бік. Під мотузкою проходити неможна (просовувати під нею руки також), повертатися назад тим хто вже перебрався – не можна, стрибати можна лише першому учаснику-переправнику, але дуже тихо та обережно. Якщо хто-небудь зачетиться будь-чим (частини тіла, одяг) за мотузку - вся група повертається назад і починає все спочатку.

Додаткові правила: ви можете запропонувати декільком учасникам побути в ролі людини з обмеженими можливостями. Наприклад, комусь завязати очі та заборонити розвязувати їх до кінця вправи, комусь – заборонити розмовляти, комусь залишити лише одну руку – іншу сховати в кишеню та заборонити витягувати до кінця вправи. Це допоможе учасникам не на словах, а на собі відчути те, що відчувають ті, кого прийнято називати інвалідами, знаходячись в суспільсві. Якщо ви ускладните задачу таким чином, то обовязково попросіть учасників розповісти про свої відчуття, і про те як їх сприймали оточуючі, - “такі як всі”, і як це бути “не таким як всі”.

Крім того, після проведення можна говорити і про вміння групи працювати в команді, і про розвиток лідерських здібностей, і про те, як вони вміють слухати іншого, поважати  точку зору іншого.

Будь ласка не забудьте, що одна з головних задач ведучого забезпечити безпеку під час проведення вправи. Впевніться, що обрані ними способи переправ, продумані. Якщо вони вирішать наступити один одному на спини, обовязково покажіть їм, при якій стійці не постраждає хребет. Будьте весь час поряд з тим, кого передають: іноді краще підстрахувати, але не допустити падіння.

Мотузка, пов’язки

20 хв.

Тренінгова вправа “Повітряна куля”(15)

Обговорення (5)

Учасникам дається така інструкція: “Ви летите над океаном на повітряній кулі. Через непогоду трапляється  аварія: вашу кулю вражає блискавка, і ви починаєте швидко падати. Але хтось з вас помічає, що не так далеко є острів (будь-яка суша). При цьому на кулі дуже багато важких речей, через які ви дуже швидко падаєте:

  1. Миски, кружки, ложки – 9 кг.
  2. Сигнальні ракети – 6 кг.
  3. План-карта – 2 кг.
  4. Консерви “Тушонка” – 20 кг.
  5. сокира, лопата, цвяхи – 12 кг.
  6. Питна вода – 20 кг.
  7. Аптечка – 7 кг.
  8. Рушниця – 30 кг.
  9. Шоколад – 10 кг.
  10.  Золото, срібло, діамант –25 кг.
  11. Собака Шарік – 55 кг.
  12.  Снасті та удочка – 1 кг.
  13. Мило – 5 кг.
  14. Сіль – 5кг.
  15. Спирт  - 20 л

Ваше завдання: обговорити всі можливі варіанти та обрати той, який врятує вам життя.

Головне, щоб формулювання завдання не зводилось до викидання тільки речей. ОБГОВОРЕННЯ: після виконання завдання обов’язковим є обговорення єдиного варіанту виходу. Варто запитати, хто подав цю ідею, хто підтримав її, хто був проти неї, попросити учасників обгрунтувати відповіді. Треба також поговорити про відчуття, які виникали під час гри, про важкість (або легкість) прийняття рішення в екстримальній ситуації. Можна обговорити хто, на думку самих учасників, був лідером цієї ситуації, і чи всі вважають його лідером.

Різноманітність варіантів підтверджує неоднорідність думок учасників про індивідуальність кожного. Обговоріть таке питання, як повага та вміння слухати іншого (молодшого). Кожен може висловитись та вказати “+” та “-” цього обговорення. І на прикінці варто, щоб кожен учасник зробив для себе власний висновок, який він проговорить вголос.

Папір А4,

фломастери

10 хв.

Підбиття підсумків заняття

Після цих трьох вправ можна провести розмову  з учасниками. Вони можуть поділитися своїми відчуттями від того, яка вправа їм сподобалась більше і чому, що вони відчували під час виконання кожної вправи і т.д. Поговорити також можна про те, чи знайшли вони в собі лідерські якості, чи відчувають, що могли б стати лідером. Якщо ні, то чому?

 

 

 

 

 

 

 

розвиток лідерських якостей, лідер

Всего просмотров: 2750, Уникальных: 2717
Хотят общаться
Гости профиля
Ищу партнера для бизнеса
Copyright © 2011–2024 ortus-global.com